Szkolenia – nigdy nie jest za późno na naukę
Nie ważne ile masz lat: dwadzieścia czy sześćdziesiąt. Nigdy nie jest za późno na naukę. Otwarte szkolenia menedżerskie i sprzedażowe popchną do przodu karierę handlowca oraz menadżera, a także pomogą rozwinąć własny biznes.
Dlaczego warto zainwestować w siebie?
Wydaje się, że pytanie jest retoryczne – któż nie chciałby w siebie inwestować? Tyle że „inwestycja” to nie tylko dobra materialne, które możemy nabyć i gromadzić wokół siebie. To również wiedza. Jest nienamacalna: nie da się jej spróbować, powąchać, dotknąć, postawić na półce, żeby ładnie prezentowała się w gabinecie. Wiedza jest jednak niezwykle istotna dla naszego rozwoju zawodowego. I nawet jeśli jesteśmy uznanymi specjalistami w swojej branży, poszerzenie kwalifikacji nigdy nie zaszkodzi.
Szkolenia są niezbędne
Proszę wyobrazić sobie sytuację: zakładamy własną firmę. Do pracy przyjmujemy grupę osób. Są dla siebie obcy, nie znają się, nie wiedzą jakie są mocne strony koleżanki Kasi i czym po pracy zajmuje się kolega Stasiek. Ci ludzie nie stanowią jeszcze zespołu – dopiero mają się nim stać. A my, jako szefowie, mamy w taki sposób pokierować podwładnymi, by szybciej odnaleźli drogę do współpracy. Od tego zależy sukces naszej firmy. Albo inny przykład: prowadzimy działalność jednoosobową. Zajmujemy się handlem. Dopiero w tej branży zaczynamy, więc nie wszystko jeszcze nam wychodzi. Potrzebujemy wsparcia, dobrej rady jak sprzedawać, by praca przynosiła coraz większy dochód. Kto ich udzieli? Szkolenia. W pierwszym wypadku warto zainteresować się kursem na temat zarządzania, a w drugim – na temat sprzedaży.
Szkolenia otwarte dla każdego
W dobrych firmach szkoleniowych nad procesem kształcenia czuwają profesjonaliści. To wykwalifikowani eksperci, trenerzy i coache, specjaliści w swojej branży gotowi przekazać własną wiedzę kursantom. Kursantów jest zazwyczaj od kilku do kilkunastu osób. W większości to są osoby zmotywowane do poszerzania swojej wiedzy. Zwłaszcza – uczestnicy szkoleń otwartych. W kursach dostępnych dla wszystkich chętnych biorą oni udział dobrowolnie, co bardzo ułatwia pracę trenerowi i przyspiesza przyswajanie wiedzy przez grupę kursantów.
Jak działa dobre szkolenie
Dobre firmy szkoleniowe godziny tradycyjnych lekcji ograniczają do minimum, bardziej od teoretycznego wykładania informacji przez lektora stawiają na zajęcia praktyczne. To m.in. trening umiejętności, podczas którego uczestnicy warsztatów odgrywają scenki sytuacyjne, a potem razem analizują je krok po kroku. To także gry zespołowe, w trakcie których kursanci uczą się nawiązywania relacji, technik współpracy i sposobów rozwiązywania problemów. Te ostatnie są również diagnozowane podczas indywidualnych rozmów między trenerem a uczestnikiem szkolenia. Dzięki temu wspólnie znajdują skuteczne narzędzia rozwiązujące problemy, z którymi uczestnik warsztatów przyszedł na szkolenie otwarte.